02147620670

کارایی بستر بدون آیروژل (Arogel)و با آیروژل در مقابل شعله مستقیم 

تحمل حرارتی بستر خام تا ۶۵۰ درجه سلسیوس می باشد و بعد از ۴۰ ثانیه کاملا ذوب می شود در حالی که بستر دارای آیروژل در دمای شعله (حدود ۱۰۰۰ درجه سلسیوس) تا ۲۰ دقیقه بدون تخریب باقی می ماند و آب گریزی خود را نیز حفظ می کند. ضخامت بستر تنها ۶ میلیمتر است و کاملا منعطف می باشد. سمت دیگر عایق آیروژل را بعد از ۲۰ دقیقه حرارت دهی می توان لمس کرد. این نوع عایق منعطف آیروژل برای خطوط لوله، پتروشیمی ها، پالایشگاه ها و ساخت لباس های نسوز و ضد حریق بسیار مناسب است.

ضریب رسانایی حرارتی بسیار پایین بلنکت آیروژل سیلیکایی

۰/۰۱۷ وات بر متر کلوین

پایداری شیمیایی عایق بلنکت آیروژل در pH های مختلف

عایقهای آیروژل در شرایط اسیدی و بازی پایدار هستند. این پایداری ناشی از ضد آب بودن آنها است. کارایی در صنایع به خاطر برخورد با مواد مختلف شیمیایی کاهش نمی یابد. در تصویر پی اچ متر محلولهای کاملا اسیدی و بازی را نشان می دهد.

آب گریزی فوق العاده عایق های بلنکت آیروژل شرکت پاکان آتیه نانو دانش

عایقهای آیروژل به صورت فوق آبگریز تولید می شوند که سبب می شود رطوبت و آبهای محیطی سبب از بین رفتن و کاهش کارایی آنها نشود. همچنین ضد آب بودن این عایق ها سبب جلوگیری از خوردگی زیر سطحی عایق می شود. ضد آب بودن طول عمر نگهداری عایق را تا ۵۰ سال افزایش می دهد.

بررسی کارایی عایقهای بلنکت آیروژل در دمای  ۱۹۶- درجه سلسیوس با استفاده از نیتروژن مایع

عایقهای آیروژل تنها عایقهای حرارتی دنیا هستند که تحمل دمای ۲۰۰- الی  ۶۵۰+ درجه سلسیوس را با بهترین کارایی دارند. حفظ انعطاف پذیری و کاهش ضریب انتقال حرارت در دماهای پایین از خصوصیات بلنکت آیروژل می باشد. عایقهای آیروژل تنها عایقهایی هستند که قابلیت عایق کاری آنلاین بر روی خطوط لوله سرد را دارند.

مقایسه عملکرد بلنکت آیروژل و میلگرد در مقابل هوابرش

در این ویدیو عملکرد بلنکت آیروژل در مقابل هوابرش در مقایسه با میلگرد نشان داده شده است. میلگرد ذوب می شود ولی بلنکت آیروژل تولید شده در شرکت دانش بنیان پاکان آتیه نانو دانش عملکرد فوق العاده ای از خود نشان می دهد. عایقهای نیمه سخت آیروژل با کارایی باور نکردنی عایق حرارتی علاوه بر نسوز بودن و عدم تولید دود یا اتش, حرارت را به سمت دیگر منتقل نمی کنند. ضخامت تنها ۱۲ میلیمتر است. 

ضریب رسانایی بسیار پایین بلنکت آیروژل سیلیکایی

۰/۰۱۷ وات بر متر کلوین