02147620670

جلوگیری از خوردگی زیر سطحی عایق آیروژل (CUI: corrosion under insulation)

 

رطوبت دشمن شناخته شده عایق های سنتی و رایج است. با این حال بارندگی شدید، رطوبت بالا و قرار گرفتن مداوم در عرض هوای اقیانوس برای اکثر تاسیسات پالایشگاهی و پتروشیمی اجتناب ناپذیر است. عایق کاری تجهیزات به حفظ شرایط بهینه عملیاتی، افزایش بازدهی و کاهش هزینه های انرژی کمک می کند، تجهیزات را در معرض مشکل جدی تری یعنی خوردگی زیر سطح عایق قرار می دهد. عایق های آیروژل به دلیل خشک نگه داشتن تجهیزات، آبگریزی فوق العاده و تنفس پذیری، خطر خوردگی زیر سطحی را از بین می برد. عایق های آیروژل شرکت پاکان آتیه نانو دانش برای شرایط عملیاتی گرم و سرد (کرایوژنیک) از دمای ۲۰۰- تا ۶۵۰+ درجه سلسیوس قابل استفاده بوده و در تمام شرایط دمایی از خوردگی زیر سطحی عایق جلوگیری می کند.

 

مزایای استفاده از عایق های آیروژل:

  • حفاظت از تجهیزات با ارزش

عملکرد عالی عایق های آیروژل باعث کاهش قابل توجه ضخامت این عایق ها نسبت به عایق های سنتی می گردد. لایه های نازکتر عایق کاملا روی تجهیزات را می پوشاند و به دلیل آبگریزی مانع خوردگی زیر سطحی تجهیزات می گردد.

  • تضمین برنامه

عایق های آیروژل آبگریز هستند و قابلیت نصب آنلاین دارند. بنابراین پروژه ها در معرض خطر تاخیر ناشی از بارش باران یا برف نیستند و تیم های نصب می توانند به کار خود ادامه دهند. بسیاری از سایت ها نیز می توانند قبل از نصب عایق بیرونی فعالیت خود را راه اندازی کنند.

  • چرخه های بازرسی و نگهداری سریعتر

عایق های آیروژل را می توان به راحتی جدا کرد و دوباره مورد استفاده قرار داد و نه تنها در هزینه خرید عایق جدید بلکه در هزینه های نصب مجدد نیز صرفه جویی کرد که موجب سریعتر و ساده تر شدن چرخه های بازرسی و نگهداری میگردد.

  • حفاظت غیر فعال در برابر آتش

عایق های آیروژل علاوه بر عملکرد بی نظیر حرارتی از تجهیزات در برابر آتش به صورت غیر فعال محافظت می کند و بر خلاف روش های مرسوم برای محافظت از آتش که موجب خوردگی زیر سطحی به دلیل محبوس شدن آب بین عایق های ضد حریق و تجهیزات می گردند، هیچ گونه خوردگی زیر سطحی ایجاد نمی کند.

جلوگیری و عدم خوردگی زیر سطحی عایق آیروژل