02147620670

معرفی آیروژل

آیروژل چیست؟ 

پرکاربردترین نوع آیروژل ها، آیروژل سیلیکایی است که از فرایند سول-ژل، که در آن فاز مایع پر شده در داخل حفرات با مقیاس نانو با گاز جایگزین می شود، تشکیل می گردد. به همین دلیل آیروژل های سیلیکایی سبکترین جامد شناخته شده شده دنیا هستند و خاصیت آبگریزی دارند.

چرا آیروژل ها عایق های حرارتی خوبی هستند؟

جزء جامد موجود در سیلیکا آیروژل از خوشه های سه بعدی کوچک و در هم تنیده تشکیل شده است که تنها ۳% حجمی سیلیکا آیروژل را تشکیل می دهند و هادی بسیار ضعیفی هستند. ۹۷% باقی مانده از حجم آیروژل را هوای موجود در منافذ نانومتری تشکیل می دهد. این هوا فضای بسیار کمی برای حرکت دارد بنایراین هم انتقال حرارت از طریق همرفت و هم انتقال حرارت از طریق هدایت در فاز گاز را مهار می کند. این ویژگی ها آیروژل را به کم چگالی ترین و موثرترین عایق حرارتی جهان تبدیل می کند.

شرکت پاکان آتیه نانو دانش پیشرو در فناوری نوین

عایق های آیروژل

شرکت پاکان آتیه نانو دانش اولین شرکت ایرانی است که با تلاش متخصصین داخلی موفق به تجاری سازی تکنولوژی انواع عایق های آیروژل با فناوری نانو شده است. محصولات عایق آیروژل با نوآوری منحصر به فرد بکار رفته در تولید آنها راه حل مناسبی برای رفع سخت ترین چالش های حرارتی و برودتی صنایع مختلف می باشد. بیش از بیست سال است که بزرگترین صنایع دنیا از عایق های آیروژل استفاده می کنند و از مزایای فوق العاده ی آنها بهره مند می شوند. هم اکنون عایق های آیروژل تولید شرکت پاکان آتیه نانو دانش با موفقیت و رضایت کامل در صنایع بزرگ کشور مورد استفاده قرار گرفته است.