02147620670

پوشش های ضد حریق و محافظت غیر فعال در برابر آتش (PFP)

محافظت غیر فعال در برابر آتش (PFP) به مجموعه اقداماتی که تلاش آن در مهار آتش سوزی یا آهسته کردن سرعت گسترش آتش با استفاده از اجزای مقاوم در برابر آتش است، گفته می شود. مهندسانی که در پالایشگاه ها، کارخانه های پتروشیمی و تاسیسات LNG کار می کنند اغلب با مسئولیت سنگین حفاطت از منایع انسانی و دارایی ها در برابر آتش و حرارت مواجه هستند. عایق ضد آتش سیمانی سنتی فرایند نصب و راه اندازی زمانبری دارد علاوه بر این که به راحتی در حین پوشش دهی و بازرسی آسیب پذیر است. عایق بلنکت انعطاف پذیر آیروژل تولید شرکت پاکان آتیه نانو دانش با وزن کم، قابلیت نصب بسیار آسان و حفاظت غیر فعال فوق العاده در برابر آتش، عملکرد حرارتی فوق العاده ای ارائه می دهد.

خوردگی زیر سطحی عایق های ضد آتش اغلب برای اپراتورهای تاسیسات نگران کننده است زیرا مواد سیمانی اجازه خروج بخار آب را نمی دهند و موجب خوردگی زیر سطحی می گردند. عایق های آیروژل آبگریز هستند و قابلیت تنفس دارند بنابراین تجهیزات زیر عایق را برای مدت طولانی تری خشک نگه می دارند و از خوردگی زیر سطحی جلوگیری می کنند همچنین قادر به حفظ شرایط فرایند در سخت ترین محیط ها هستند.

عایق های بلنکت آیروژل نصب راحت تری دارند و با پوشش بیشتر در هر ساعت کاری به ویژه در لوله های بزرگ، به بازگشت سریعتر تجهیزات به فرایند کمک می کند و می توان آنها را در تمام شرایط آب و هوایی نصب کرد و حفاظت فوری از تجهیزات را فراهم نمود.

بلنکت منعطف آیروژل امکان برداشتن و نصب مجدد در طول بازرسی ها را فراهم می کند. با حذف زمان انتظار برای پخت عایق ضد آتش سیمانی  واحد های تولید کننده با سرعت بیشتری مورد بهره برداری قرار می گیرند و در آمد زایی بیشتری دارند.

بلنکت منعطف آیروژل مطابق سخت گیرانه ترین استانداردهای حفاظت در برابر آتش آزمایش شده اند و قابلیت تحمل آتش جت و آتش هیدروکربنی را دارند.

مزایا:

  • چند منظوره: 

با ترکیب خاصیت عایق حرارتی و ضد حریق فوق العاده در یک محصول، مهندسان می توانند طرح های خود را ساده کرده و حجم مواد و مراحل فرایند را کاهش دهند.

  • سهولت نصب

با استفاده از عایق های بلنکت منعطف آیروژل به دلیل سبکی، انعطاف و مقاومت عالی این عایق ها عملیات نصب سریعتر و راحتتر انجام می شود

  • قابلیت باز و بسته کردن و استفاده مجدد

عایق های بلنکت منعطف آیروژل را می توانید در طول بازرسی ها چندین بار باز کنید و بدون کاهش عملکرد و یا ریزش مجدد مورد استفاده قرار دهید.